Autor Wiadomość
Gość
PostWysłany: Sob 12:30, 25 Mar 2006    Temat postu:

Witam.
Systemy o których mowa to standardy przyjęte przez większość producentów.Z tego co wiem jeden model korb danego producenta może być produkawany z zastosowaniem kilku systemów,np. ACCENT TACOMA jest robiony na kwadrat i na ISIS. Ja osobiście używam tych korb z ISIS-em( wkład suportu także ACCENT) i jak na razie nie narzekam.Jedyna rzecz którą musiałem zrobić to rozkręcenie korb i złożenie na tawot ,bo trochę trzeszczały(prawdopodobnie składali na sucho)
Gość
PostWysłany: Śro 23:01, 22 Mar 2006    Temat postu:

To wyżej to ASTERIX czyli ja
Gość
PostWysłany: Śro 22:59, 22 Mar 2006    Temat postu:

Witam
Thomas jak chcesz wymienić support oraz korby to najpierw zmierz mófę suportową będziesz już znał jeden wymiar a najgorsze jest dobranie długości ośki(zawsze na wzór może posłużyć ta wymieniana)
to już jest zależne od wielu czynników i nie ma na to sposobu wżne jest jak głęboko wchodzi korba jak łańcuch się prowadzi i jeszcze dlaczego przednia przerzutka coś nie tak dziła jak powinna,serio niezłe szopki z tym są
Pewnie o czymś zapomniałem jak zwykle ale proszę o wybaczenie zmęczony jestem
Gość
PostWysłany: Śro 20:00, 22 Mar 2006    Temat postu:

kwadrat to chyba najstarszy system, jak wygląda każdy wie. I chyba każdy producent ma w swojej ofercie korby na kwadrat.
Kolejnym mocowaniem jest ISIS. Jest to standard stworzony bodajże przez Truvativa, a potem zaadoptowany przez inne firmy typu race-face, czy fsa. Jest to system na wielowypust, nie wiem ile jest wypustów w takim supporcie.
Octalink to stadard stworzony przez Shimano (nie wiem jakie inne firmy jeszcze go używają) Jak sama nazwa mówi jest 8 wypustów.
W tych dwóch ostatnich systemach popdarcie korby jest dużo lepsze niż w kwadratach. Połączenie jest mocniejsze i sztywniejsze.
Generalnie panuje opinia, że Octalink lepiej nadaje się do rowerów crossowych, natomiast ISIS do grawitacyjnych (jest cięższy chyba, ale też mocinejszy).
Ostatnią nowością w dziedzinie mocowania korb są wszelkiego rodzaju systemy zintegrowane. Oś supportu jest rurką połączone na stałe z jednym ramieniem korby. Łożyska supportu są przykręcane na zewnątrz mufy supportowej. Do łożysk wkładamy oś, i z drugiej strony zakładamy drugie ramię korby i całość zakręcamy.
Choć może się wydawać, że producent pragnął zmonopolizować system (w końcu kupując u niego korbę bierzemy też support), ale wprawdzie rozwiązanie takie jest najlepsze. Łożyska znajdują się w większej odległości od siebie, dają więc lepsze i sztywniejsze podparcie korby. Jeśli będziesz miał pieniądze zainwestuj w korbę z systemem zintegrowanym.
Gość
PostWysłany: Śro 9:27, 22 Mar 2006    Temat postu:

Na razie jestem zielony ze sprzętu i mam małe pytanie: czy każdy producent ma swój określony typ mocowania korb na piaście? (wielowypust , "kwadrat" itp. )
Gość
PostWysłany: Wto 23:44, 21 Mar 2006    Temat postu: śrubki

Masz rację 15 to octalink oraz isisi
Gość
PostWysłany: Pon 20:02, 20 Mar 2006    Temat postu:

Śruby do mocowania korb produkowane są w rozmiarach M12 i M15 (jedną M14 od FSA widziałem. Wydaje mi się, że M12 są do supportów na kwadrat, a M15 do tych na Octalink i ISIS. Choć głowy uciąć sobie nie dam. Trzeba sprawdzić.
Gość
PostWysłany: Pon 10:06, 20 Mar 2006    Temat postu: Sruby

Witam
Mam skromnę pytanko Embarassed
Czy śruby do suportu OCTALINC są takie same jak od zwykłego na kwadrat ?(chodzi mi o śruby mocujące korby)
Laughing

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group